Kenttä ja

pelaaminen

Väylät

Väyläpunainen teekeltainen teepar
1. Intersport1031033
2. Kino1231201203
3. Elementit-E1401403
4. Kouvola Circuit1721723
5. Iitti Golf1151153
6. KoskiGolf1601603
7. KooKoo1001003
8. Kärkitarvike851003
9. Fennia851203
Katso video

Minigolf

Mikäli perheen pienimmät eivät vielä suuntaa vanhempien mukana viheriöille, riittää heille haastetta TYKKIMÄKI-minigolfin parissa. Yhdeksän väylän minigolfrata soveltuu niin pienemmille kuin isommillekin golffareille taitotasosta riippumatta! Pienimmät nauttivat pelaamisesta ja vanhemmat voivat yrittää selvittää jokaisen väylän yhdellä lyönnillä, jos muuten tuntuu liian helpolta.

Minigolf on ollut mukana kilpailuissakin, kun Junior Harvestin sijoitukset vuonna 2009 jaettiin minigolfin perusteella, kun varsinaisen pelin puitteissa päädyttiin tasatuloksiin!

Bogey Golf ja Tykkimäki toivottavat nautinnollisia hetkiä minigolfin parissa!

Pelaaminen

  • Osta klubilta lippu, joko kierroslippu tai kausipelioikeus
  • Tarvittaessa vuokraa mailat ja pyydä opastusta
  • Rangelle ja puttigreenille löydät seuraamalla opasteita
  • Kun olet lähdössä kierrokselle, ilmoittaudu klubille
  • Toivottavaa on, että yhdellä ryhmästäsi on green card tai pelikokemusta
  • Paikkaathan lyöntijälkesi väyliltä ja alastulojäljet viheriöiltä

Turvallisuus

  1. Ole varovainen heilutellessasi golfmailaa lyöntipaikalla, paikalla on myös muita ihmisiä.
  2. Älä koskaan lyö palloa, jos on olemassa pienikin mahdollisuus sen osumisesta muihin.
  3. Anna etäisyyttä edellä pelaaviin, koskaan ei voi tietää onko seuraava osuma elämäsi lyönti.
  4. Etsiessäsi palloa, jätä bägi näkyviin, jotta takana pelaavat osaavat varoa sinua.
  5. Muista huomioida ja kunnioittaa kenttähenkilökuntaa ja lyö vasta heiltä luvan saatuasi.
  6. Jos pallo suuntaa muita pelaajia kohti huuda kuuluvasti FORE, jolloin muut tietävät varoa.
  7. Jos kuulet huudon FORE, suojaudu välittömästi ja suojaa pääsi.
  8. Onhan vakuutuksesi kunnossa, kaiken varalta.
  9. Muista, että golf on iloinen asia!
  10. Ikimuistoista golfkierrosta toivottaa Bogey Golfin henkilökunta
Bogey Kouvolan Golfkeskus
X